Tisdagslöpning

Började med en jogg till jobbet 8,5 Km 50.10 min Började jogga kl 5.55 från Danderyds sjukhus. Det är ganska många människor i rörelse så här dags.
Inne i gångtunneln vid Wennergrens center hade alla EU migranter vaknat. Det sover fullt med folk där. Slutade jogga på Kungsholms torg 3 där jag jobbar. Tänjde benen i 15 minuter.

På eftermiddagen blev det löpning igen. Det gick bra ändra till uppförsbacken innan Mörby centrum, där kom jag på mig själv med att gå utan någon anledning. Det går inte att vara helt fokuserad varenda pass, det blir transportlöpning ibland. En bit hemifrån kom jag ifatt Ulla, vi sprang tillsammans och jag följde med på en utökad runda. Det blev 16,3 Km 1.42.34 tim. Ulla sprang 8,9 Km 1.07.25 tim.

Team Fakta